Kimilerimiz için imkansız hayaller kategorisindeyken , kimimiz için birkaç haftalık hafif uğraşılarla çözülen bir sorun ; DAHA İNCE GÖRÜNMEK…

Yakışsa da yakışmasa da mutlaka istiyoruz bunu… Ne kadar inceysek o kadar güzeliz. Ha dünya batmış, ha 2 kilo almışız. En büyük düşmanımız tartılar… Tatlılar eskisi gibi tatlı değil, tahtadan bozma diyet krakerler nefis…

 

Ne zamana kadar aç yaşarız, hepimiz denedik, öğrendik… Televizyon ve gazeteler incelmenin tüm sırlarını hergün bize açıklıyor. Arkadaş toplantılarının baş konusunu bu gündemler belirliyor.Yılbaşlarında Victorya Secret mucizelerini izleyip , koca bir senenin hedefini belirliyoruz. Kısacası yesekte yemesekte kursağımızda kalan bişeyler var!!!

 

Soru 1: incelmeli miyiz, zayıflamalı mıyız?

 

Aslında en önemli soru bu… çünkü yapılacaklar listesini bu sorunun cevabı belirliyor. Cevabın kafamızdan geçen değilde, bilimsel gerçeklerle oluşturulması lazım… bunun yöntemi çok basit. Segmental bir vücut analiz cihazıyla geçirilen birkaç dakika yeter. Artık o kadar çok veri toplanıyor ki bedeninizle ilgili, elle yapılacak hiçbir hesaplamaya gerek kalmıyor. Hangi bölgede % kaç yağ var, vücut suyunuz ne kadar, bel- kalça oranınız nedir, metabolizma hızınız nasıl , normal ölçülerde bir vücuda sahip olmanız için hedefler nedir, 2 dakikada öğreniyorsunuz.

 

Soru 2: hedef belli; 5 kilo fazlam çıktı? Şimdi ne yapacağım?

 

Mutlaka doğru bir beslenme planı oluşturulması gerekli. Bunu kendi başınıza yapamayacağınızı yada internet sitelerindeki sayfa sayfa listelerden birini indirmekle çözemeyeceğinizi biliyorsunuz zaten. En doğru seçenek bir beslenme ve diyet uzmanıyla birlikte çalışmak. Doğru bir beslenme programıyla metabolizmanızı tazelemek ve harekete geçirmek mümkün, yine de salt diyet yaparak zayıflamak yerine bazı estetik uygulamalardan eş zamanlı faydalanarak zayıflamak, daha diri daha sıkı ve sarkmadan kilo vermenize neden olacaktır.

 

Soru3: Kilomuz normal çıktı, ama kalçamız hala kocaman görünüyor ? Ne yapalım?

 

İşte bu noktada gerçekten destek almalısınız. Bölgesel şişmanlıklarda , doğru sonucu yakalayabilmek için , fazlalığın olduğu bölgeye uygun müdahaleler yapılmalıdır. İstediğiniz görüntüye ulaşmak, kaybedeceğiniz kilonun nereden olacağını belirleyeceğimiz için,tahmininizden kolay olacaktır.Yapmanız gereken; analizinizi, beslenme programınızı ve uygulanacak işlemlerin çeşitliliğini belirleyebilecek bir adres bulmanız.

 

Soru 4: Gideceğim merkezin yeterliliğini nasıl belirlerim?

 

Gittiğiniz yerde bir hekim ve beslenme uzmanı olup olmadığını, sizinle ilgilenen kişilerin uzmanlıklarını, cihazların uygunluk, CE ve FDA belgeleri olup olmadığını sormak en doğal hakkınız. Yapılan her türlü uygulamanın, sağlığınıza olacak katkıları kadar, zararlarıda olabileceğini , bu yüzden uzman kişilere ihtiyaç duyulduğunu ve türlü sertifikasyon eğitimlerinin düzenlendiğini unutmayın.

 

Tüm estetik kaygılarınızın geçmişte kalması dileğiyle…

 

 

Burcu DUTİPEK

GÜZELLİĞİNİZE KALICI DOKUNUŞLAR

Ufak birkaç ayrıntının neleri değiştireceğini göreceksiniz. Gözlerinizdeki ifadeyi derinleştirecek, bakışlarınıza kadınsı bir ifade yerleştirecek ipek kirpik ve güzel yüz hatlarınızı ortaya çıkarıp belirginleştirecek micropigmentasyon (kalıcı makyaj) ile,  sabah uyandığınızda, gece uyurken, denizden ya da duştan çıktığınızda ya da her nerede ne yapıyorsanız, bakımlı olacaksınız.

 

 

İpek kirpik: Kirpik kaynağı  diye de bilinen bu yöntemde, her bir kirpiğinize özel yapıştırıcısıyla eklenen ipek, kürk ya da sentetik kirpik taneleri, daha dolgun , kıvrık ve siyah kirpiklere sahip olmanızı sağlıyor. İlk uygulama süresi 1 – 1.5 saat kadar sürebiliyor.3 – 4 hafta da bir rötuş yapılması gerekebiliyor, çünkü kendi kirpiklerimiz yaklaşık olarak 1 – 3 ay arasında yenileniyor. Tabi ki ucundaki protezle birlikte düşüyor. Ara ara yapılan rötuş işlemi ile senelerce güzel bakacaksınız. Rimel silme derdi olmadan.

 

 

Kalıcı makyaj: kaş şekillendirme, eyeliner, dudak renklendirme işlemlerine verilen bir addır. Genellikle, sürekli makyajlı dolaşmayı ifade ettiği bir  gerçek. Ancak doğru kalıcı makyaj, makyajlı görünmektense, ideal şekline kavuşmuş kaş, dudak ve gözü yaramaktır. Yapılan işlemin dışarıdan anlaşılması ya da çok belirgin olması doğru yapılmadığını gösterir. Anatominin dışında farklı şekiller ve doğalından uzak renkler, ifadede güzelden ziyade abartı hissi yaratır. . Asimetrinin ve seyrekliğin düzeltilebildiği netleşmiş kaşlar, kalınlaştırılabilen veya inceltilebilen, solgunluğu giderilebilen dudaklar, belirginleşmiş yada büyütülmüş gözler… Doğal güzelliğinizi ortaya çıkartmak için, bize danışınız.

Cilt bakımı ve ANTİ- AGİNG uygulamaları

Temel Bakım: Genç ve sorunsuz ciltlerin temel temizlik ve genel ihtiyaçlarını karşılayan özellikle mevsim değişikliklerinde önerilen bakımdır. Kalınlaşmış derinin hafifletilmesi, siyah nokta ve gözenek temizliği, ozon buharı, derin peeling,yüksek frekans,nem ve vitamin maskeleri, hafif kan dolaşımı düzenleyen cilt masajından oluşur. Hedef temiz ve sorunsuz bir cilt durumunu korumaktır

Klasik Bakım: Olgun ciltler için gerekli temel ihtiyaç ve temizliğin yapıldığı geniş bir bakım ve anti aging uygulamasıdır. Cildin durumuna göre tüm ihtiyaçlar sağlanır. Elastkiyetini arttırmak, nem dengesini kurmak, tüm besleyici etken maddelerin cilde aktarılmasını sağlamak, kendini uzun süre koruyabilecek kalkanı oluşturmak için uygun maske, serum ve mekanik uygulamaları içeren kapsamlı bir bakımdır. Ozon buharı, oksijen terapi ve microdermabrazyon işlemleri ile birlikte kombine edilir

Özel Paketler: Her cildin farklı ihtiyaçları ve sorunlarının farklı çözümleri vardır. Yine de her cilt nefes almaya, oksijene, neme, vitaminlere, kanlanmaya, temizliğe ve yapılanmaya ihtiyaç duyar. Oluşturduğumuz bakım protokolleri,  cildin ana sorunlarını gidermekle birlikte yapılandırıcı etki gösterir. Her paketteki ortak kazanç, daha parlak, temiz, canlı, lekesiz, kırışıklıkları ve sarkmaları azalmış, nem dengesi iyi, yağlanma ve kalınlaşmaları dengelenmiş ciltlerdir.